Quantity
Price
Total price
1
$200.2245
$200.2245
10
$186.8790
$1,868.7900
25
$177.5340
$4,438.3500
| TYPE | DESCRIPTION |
| Mfr | 3M |
| Series | 1170 |
| Package | Bulk |
| Product Status | ACTIVE |
| Material | Aluminum Foil |
| Length | 54.000' (16.50m) |
| Shape | Roll |
| Type | Shielding Tape |
| Width | 2.000" (50.80mm) |
| Operating Temperature | -40°C ~ 130°C |
| Adhesive | Conductive, Single Sided |
| Thickness - Overall | 0.003" (0.08mm) |
