Quantity
Price
Total price
1
$165.9000
$165.9000
| TYPE | DESCRIPTION |
| Mfr | SensoPart |
| Series | M18 |
| Package | Retail Package |
| Product Status | ACTIVE |
| Sensing Distance | 164.04' (50m) |
| Sensing Method | Through-Beam |
| Operating Temperature | -20°C ~ 60°C |
| Output Configuration | PNP |
| Voltage - Supply | 10V ~ 30V |
| Response Time | 50µs |
| Ingress Protection | IP67 |
| Connection Method | Connector, M12 |
| Light Source | Red (650nm) |
