Quantity
Price
Total price
1
$25.0530
$25.0530
10
$20.8740
$208.7400
25
$18.4905
$462.2625
100
$17.8920
$1,789.2000
500
$16.7055
$8,352.7500
| TYPE | DESCRIPTION |
| Mfr | TE Connectivity Measurement Specialties |
| Series | - |
| Package | Box |
| Product Status | ACTIVE |
| Output Type | Switch |
| Voltage Rating | 250V |
| Mounting Type | Panel Mount, M16 Thread |
| Type | Liquid |
| Operating Temperature | -30°C ~ 110°C |
| Output Configuration | SPST-NO |
| Material - Housing & Prism | Polyphenylene Sulfide (PPS) |
| Current | 1 A |
