Quantity
Price
Total price
6000
$0.4410
$2,646.0000
12000
$0.4095
$4,914.0000
18000
$0.4095
$7,371.0000
| TYPE | DESCRIPTION |
| Mfr | Allegro MicroSystems |
| Series | - |
| Package | Tape & Reel (TR) |
| Product Status | ACTIVE |
| Package / Case | SOT-23W |
| Output Type | Open Drain |
| Polarization | South Pole |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Function | Latch |
| Operating Temperature | -40°C ~ 125°C (TA) |
| Voltage - Supply | 3V ~ 24V |
| Technology | Hall Effect |
| Sensing Range | 5mT Trip, -5mT Release |
| Current - Output (Max) | 25mA |
| Current - Supply (Max) | 8mA |
| Supplier Device Package | SOT-23W |
| Test Condition | 25°C |
