Quantity
Price
Total price
1
$1.6905
$1.6905
10
$1.5225
$15.2250
25
$1.4280
$35.7000
100
$1.2180
$121.8000
250
$1.1445
$286.1250
500
$0.9975
$498.7500
1000
$0.8295
$829.5000
3000
$0.7770
$2,331.0000
6000
$0.7455
$4,473.0000
| TYPE | DESCRIPTION |
| Mfr | Allegro MicroSystems |
| Series | - |
| Package | Tape & Reel (TR) |
| Product Status | LAST_TIME_BUY |
| Package / Case | 8-SOIC (0.154", 3.90mm Width) Exposed Pad |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Number of Outputs | 1 |
| Type | Linear |
| Operating Temperature | -20°C ~ 85°C (TA) |
| Current - Output / Channel | 350mA |
| Internal Switch(s) | Yes |
| Supplier Device Package | 8-SOIC-EP |
| Dimming | PWM |
| Voltage - Supply (Min) | 6V |
| Voltage - Supply (Max) | 40V |
| Grade | Automotive |
| Qualification | AEC-Q100 |
