Quantity
Price
Total price
1
$8.9880
$8.9880
10
$7.1925
$71.9250
25
$6.6465
$166.1625
80
$5.7540
$460.3200
440
$5.3970
$2,374.6800
945
$5.0295
$4,752.8775
| TYPE | DESCRIPTION |
| Mfr | Linear Technology (Analog Devices, Inc.) |
| Series | - |
| Package | Tray |
| Product Status | ACTIVE |
| Features | Adjustable Bandwidth |
| Package / Case | 16-LQFN Exposed Pad, CSP |
| Output Type | Analog Voltage |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Type | Analog |
| Axis | X, Y, Z |
| Acceleration Range | ±2g |
| Operating Temperature | -40°C ~ 85°C |
| Voltage - Supply | 1.8V ~ 3.6V |
| Bandwidth | 1.6kHz (X,Y), 550Hz (Z) |
| Supplier Device Package | 16-LFCSP-LQ (4x4) |
| Sensitivity (mV/g) | 420 |
