Quantity
Price
Total price
1
$0.4935
$0.4935
10
$0.4200
$4.2000
25
$0.3990
$9.9750
100
$0.3150
$31.5000
250
$0.2940
$73.5000
500
$0.2520
$126.0000
1000
$0.1890
$189.0000
3000
$0.1785
$535.5000
6000
$0.1680
$1,008.0000
15000
$0.1575
$2,362.5000
30000
$0.1470
$4,410.0000
| TYPE | DESCRIPTION |
| Mfr | Zetex Semiconductors (Diodes Inc.) |
| Series | - |
| Package | Bulk |
| Product Status | ACTIVE |
| Features | Temperature Compensated |
| Package / Case | TO-236-3, SC-59, SOT-23-3 |
| Output Type | Open Drain |
| Polarization | North Pole, South Pole |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Function | Omnipolar Switch |
| Operating Temperature | -40°C ~ 125°C |
| Voltage - Supply | 3V ~ 28V |
| Technology | Hall Effect |
| Sensing Range | 6mT Trip, -4.5mT Release |
| Current - Output (Max) | 55mA |
| Current - Supply (Max) | 5mA |
| Supplier Device Package | SOT-23 (Type S) |
| Test Condition | -40°C ~ 125°C |
