Quantity
Price
Total price
1
$0.6090
$0.6090
10
$0.5250
$5.2500
25
$0.4935
$12.3375
100
$0.3885
$38.8500
250
$0.3675
$91.8750
500
$0.3045
$152.2500
1000
$0.2415
$241.5000
3000
$0.2205
$661.5000
5000
$0.1995
$997.5000
| TYPE | DESCRIPTION |
| Mfr | Zetex Semiconductors (Diodes Inc.) |
| Series | - |
| Package | Bulk |
| Product Status | ACTIVE |
| Features | Temperature Compensated |
| Package / Case | 3-SIP |
| Output Type | Open Drain |
| Polarization | North Pole, South Pole |
| Mounting Type | Through Hole |
| Function | Latch, Bipolar Switch |
| Operating Temperature | -40°C ~ 125°C |
| Voltage - Supply | 3V ~ 28V |
| Technology | Hall Effect |
| Sensing Range | 4mT Trip, -4mT Release |
| Current - Output (Max) | 55mA |
| Current - Supply (Max) | 5mA |
| Supplier Device Package | 3-SIP |
| Test Condition | -40°C ~ 125°C |
