Quantity
Price
Total price
1
$8.8515
$8.8515
10
$7.0875
$70.8750
25
$6.5520
$163.8000
100
$6.2370
$623.7000
500
$6.2370
$3,118.5000
| TYPE | DESCRIPTION |
| Mfr | OSRAM Opto Semiconductors (ams OSRAM) |
| Series | - |
| Package | Tape & Reel (TR) |
| Product Status | ACTIVE |
| Package / Case | 8-SOIC (0.154", 3.90mm Width) |
| Output Type | Analog |
| Type | Hall Effect Sensor |
| Operating Temperature | -40°C ~ 150°C |
| Termination Style | Gull Wing |
| Voltage - Supply | 3V ~ 3.6V, 4.5V ~ 5.5V |
| Actuator Material | Magnet |
