Quantity
Price
Total price
1
$3.9060
$3.9060
10
$3.5070
$35.0700
25
$3.3180
$82.9500
100
$2.8770
$287.7000
250
$2.7300
$682.5000
800
$2.5935
$2,074.8000
| TYPE | DESCRIPTION |
| Mfr | Allegro MicroSystems |
| Series | - |
| Package | Tape & Reel (TR) |
| Product Status | ACTIVE |
| Package / Case | 2-SIP Module |
| Output Type | Digital |
| Type | Hall Effect |
| Operating Temperature | -40°C ~ 150°C |
| Termination Style | PC Pin |
| Voltage - Supply | 4V ~ 24V |
| Actuator Material | Ferrous Metals, Gear Tooth |
| Frequency | 12 kHz |
