Quantity
Price
Total price
50
$47.7750
$2,388.7500
| TYPE | DESCRIPTION |
| Mfr | Excelitas Technologies |
| Series | C30807 |
| Package | Box |
| Product Status | ACTIVE |
| Package / Case | TO-18-2 Metal Can |
| Wavelength | 900nm |
| Mounting Type | Through Hole |
| Diode Type | PIN |
| Operating Temperature | -40°C ~ 80°C |
| Response Time | 5ns |
| Spectral Range | 400nm ~ 1100nm |
| Responsivity @ nm | 0.6 A/W @ 900nm |
| Active Area | 0.8mm² |
| Current - Dark (Typ) | 10nA |
| Voltage - DC Reverse (Vr) (Max) | 100 V |
