Quantity
Price
Total price
1
$313.9500
$313.9500
5
$298.2525
$1,491.2625
10
$288.8340
$2,888.3400
25
$279.4155
$6,985.3875
| TYPE | DESCRIPTION |
| Mfr | Carlo Gavazzi |
| Series | CA |
| Package | Box |
| Product Status | ACTIVE |
| Package / Case | Cylinder, Threaded - M30 |
| Output Type | NPN/PNP-NC/NO, 4-Wire |
| Sensing Distance | 0.630" (16mm) |
| Shielding | Shielded |
| Operating Temperature | -30°C ~ 85°C (TA) |
| Termination Style | Connector |
| Voltage - Supply | 10V ~ 40V |
| Material - Body | Polybutylene Terephthalate (PBT) |
| Sensor Type | Capacitive |
| Ingress Protection | IP67, IP68, IP69K |
| Indicator | LED |
| Response Frequency | 50Hz |
