Quantity
Price
Total price
1
$3.3075
$3.3075
10
$2.4780
$24.7800
25
$2.2050
$55.1250
50
$2.0895
$104.4750
100
$2.0370
$203.7000
500
$1.7115
$855.7500
1000
$1.5960
$1,596.0000
3000
$1.5435
$4,630.5000
6000
$1.4910
$8,946.0000
| TYPE | DESCRIPTION |
| Mfr | Allegro MicroSystems |
| Series | XtremeSense™ Crocus Technology |
| Package | Tape & Reel (TR) |
| Product Status | ACTIVE |
| Package / Case | SOT-23-6 |
| Output Type | Differential |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Axis | Single |
| Operating Temperature | -40°C ~ 150°C |
| Voltage - Supply | 1V ~ 5.5V |
| Bandwidth | 0.1Hz ~ 1kHz |
| Technology | Magnetoresistive |
| Sensing Range | ±20mT |
| Supplier Device Package | SOT-23-6 |
