Quantity
Price
Total price
1
$4.8300
$4.8300
10
$3.6225
$36.2250
25
$3.2130
$80.3250
50
$3.0555
$152.7750
100
$2.9715
$297.1500
500
$2.4885
$1,244.2500
1000
$2.3310
$2,331.0000
7000
$2.1735
$15,214.5000
| TYPE | DESCRIPTION |
| Mfr | TDK Micronas |
| Series | - |
| Package | Tape & Reel (TR) |
| Product Status | ACTIVE |
| Package / Case | 8-SOIC (0.154", 3.90mm Width) |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Output | SPI |
| Frequency | DC ~ 8kHz |
| Operating Temperature | -40°C ~ 150°C |
| Voltage - Supply | 3V ~ 5.5V |
| Sensor Type | Hall Effect |
| Linearity | ±0.2% |
| For Measuring | AC/DC |
| Current - Sensing | 2000A |
| Supplier Device Package | 8-SOIC-1 |
| Number of Channels | 1 |
