Quantity
Price
Total price
1
$816.9000
$816.9000
| TYPE | DESCRIPTION |
| Mfr | Banner Engineering |
| Series | D12 |
| Package | Bulk |
| Product Status | ACTIVE |
| Adjustment Type | Adjustable, Potentiometer |
| Sensing Method | Fiber Optic |
| Operating Temperature | -40°C ~ 70°C |
| Output Configuration | NPN/PNP |
| Voltage - Supply | 10V ~ 30V |
| Response Time | 500µs |
| Ingress Protection | NEMA 4 IEC IP66 |
| Cable Length | 5.906" (150.00mm) |
| Connection Method | Connector, M8 |
| Light Source | Red (680nm) |
