Quantity
Price
Total price
500
$4.2210
$2,110.5000
| TYPE | DESCRIPTION |
| Mfr | Amphenol Thermometrics |
| Series | DC95 |
| Package | Bulk |
| Product Status | ACTIVE |
| Package / Case | Bead |
| Mounting Type | Free Hanging |
| Operating Temperature | -80°C ~ 150°C |
| B25/85 | 4252K |
| Resistance in Ohms @ 25°C | 100k |
| Resistance Tolerance | ±0.1°C |
| Length - Lead Wire | 1.50" (38.00mm) |
| Power - Max | 75 mW |
