Quantity
Price
Total price
1
$324.5130
$324.5130
| TYPE | DESCRIPTION |
| Mfr | SICK |
| Series | G6 |
| Package | Bulk |
| Product Status | ACTIVE |
| Adjustment Type | Adjustable |
| Sensing Distance | 17.717" (450mm) |
| Sensing Method | Proximity |
| Operating Temperature | -20°C ~ 50°C |
| Output Configuration | PNP - Dark-ON/Light-ON |
| Voltage - Supply | 10V ~ 30V |
| Response Time | 625µs |
| Ingress Protection | IP67 |
| Cable Length | 13.23" (336.00mm) |
| Connection Method | Cable with Connector, M8 |
| Light Source | Red (680nm) |
