Quantity
Price
Total price
1
$1.1445
$1.1445
10
$0.8610
$8.6100
25
$0.6930
$17.3250
100
$0.6300
$63.0000
500
$0.5355
$267.7500
1000
$0.4725
$472.5000
2000
$0.4725
$945.0000
4000
$0.4620
$1,848.0000
6000
$0.4305
$2,583.0000
10000
$0.3990
$3,990.0000
20000
$0.3990
$7,980.0000
| TYPE | DESCRIPTION |
| Mfr | TDK Micronas |
| Series | - |
| Package | Bulk |
| Product Status | ACTIVE |
| Package / Case | TO-226-3, TO-92-3 (TO-226AA) Formed Leads |
| Output Type | Current Source |
| Mounting Type | Through Hole |
| Function | Latch |
| Operating Temperature | -40°C ~ 170°C (TJ) |
| Voltage - Supply | 2.7V ~ 24V |
| Technology | Hall Effect |
| Sensing Range | 4mT Trip, -4mT Release |
| Current - Supply (Max) | 1.6mA |
| Supplier Device Package | TO-92UA |
| Grade | Automotive |
| Qualification | AEC-Q100 |
