Quantity
Price
Total price
1
$11.4555
$11.4555
10
$9.1665
$91.6650
25
$8.4735
$211.8375
100
$7.3290
$732.9000
300
$7.0980
$2,129.4000
600
$6.8670
$4,120.2000
900
$6.6465
$5,981.8500
1500
$6.4155
$9,623.2500
| TYPE | DESCRIPTION |
| Mfr | Alps Alpine |
| Series | - |
| Package | Tape & Reel (TR) |
| Product Status | ACTIVE |
| Output | Analog Voltage |
| Operating Temperature | -40°C ~ 85°C |
| Voltage - Supply | 1.5V ~ 3.6V |
| Sensor Type | Resistive |
| Actuator Type | Button |
| Operating Force | 0.82kgf (1.8lbs) |
| Includes | Sensor, Resistor, Capacitors |
| Actuator Style/Size | Round, 0.4mm |
