Quantity
Price
Total price
1
$121.8000
$121.8000
5
$115.7100
$578.5500
10
$112.0560
$1,120.5600
25
$108.4020
$2,710.0500
| TYPE | DESCRIPTION |
| Mfr | Carlo Gavazzi |
| Series | ICS |
| Package | Box |
| Product Status | ACTIVE |
| Package / Case | Cylinder, Threaded - M18 |
| Output Type | NPN-NO, 4-Wire |
| Sensing Distance | 0.315" (8mm) |
| Shielding | Unshielded |
| Operating Temperature | -40°C ~ 85°C (TA) |
| Termination Style | Cable |
| Voltage - Supply | 8V ~ 60V |
| Material - Body | Stainless Steel |
| Sensor Type | Inductive |
| Ingress Protection | IP67, IP68, IP69K |
| Indicator | LED |
