Quantity
Price
Total price
1
$112.3500
$112.3500
| TYPE | DESCRIPTION |
| Mfr | ifm Efector |
| Series | - |
| Package | Box |
| Product Status | ACTIVE |
| Package / Case | Cylinder, Threaded - M8 |
| Output Type | NPN/PNP-NO |
| Sensing Distance | 0.118" (3mm) |
| Shielding | Unshielded |
| Operating Temperature | 0°C ~ 60°C |
| Termination Style | Cable with Connector |
| Voltage - Supply | 10V ~ 30V |
| Material - Body | Brass |
| Sensor Type | Inductive |
| Ingress Protection | IP67 |
| Indicator | LED |
