Quantity
Price
Total price
1
$179.6655
$179.6655
| TYPE | DESCRIPTION |
| Mfr | Sensata Technologies – Cynergy3 |
| Series | IPSU-M12 |
| Package | Box |
| Product Status | OBSOLETE |
| Features | Amplified Output, Temperature Compensated |
| Package / Case | Cylinder, Threaded - M12 |
| Output Type | Analog Current |
| Output | 4 mA ~ 20 mA |
| Operating Pressure | 5801.51PSI (40000kPa) |
| Pressure Type | Sealed Gauge |
| Accuracy | ±0.25% |
| Operating Temperature | -20°C ~ 80°C |
| Termination Style | Connector |
| Voltage - Supply | 9V ~ 32V |
| Port Size | Male - 1/4" (6.35mm) NPT |
| Applications | Industrial Automation |
| Port Style | Threaded |
