Quantity
Price
Total price
3000
$0.7245
$2,173.5000
5000
$0.6930
$3,465.0000
10000
$0.6720
$6,720.0000
| TYPE | DESCRIPTION |
| Mfr | Everlight Electronics |
| Series | - |
| Package | Tape & Reel (TR) |
| Product Status | ACTIVE |
| Sensing Distance | 8m |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Orientation | Top View |
| Operating Temperature | -20°C ~ 80°C |
| B.P.F. Center Frequency | 38.0kHz |
| Current - Supply | 400 µA |
| Voltage - Supply | 2.7 V ~ 5.5 V |
