Quantity
Price
Total price
270
$0.5775
$155.9250
| TYPE | DESCRIPTION |
| Mfr | Everlight Electronics |
| Series | - |
| Package | Bulk |
| Product Status | ACTIVE |
| Package / Case | PCB Mount |
| Sensing Distance | 0.197" (5mm) |
| Mounting Type | Through Hole |
| Operating Temperature | -25°C ~ 85°C |
| Output Configuration | Phototransistor |
| Response Time | 20µs |
| Current - Collector (Ic) (Max) | 30 mA |
| Voltage - Collector Emitter Breakdown (Max) | 30 V |
| Current - DC Forward (If) (Max) | 50 mA |
