Quantity
Price
Total price
1
$194.2500
$194.2500
| TYPE | DESCRIPTION |
| Mfr | ifm Efector |
| Series | - |
| Package | Box |
| Product Status | ACTIVE |
| Package / Case | Cylinder, Threaded - M30 |
| Output Type | PNP-NC/NO |
| Sensing Distance | 0.591" (15mm) |
| Shielding | Unshielded |
| Operating Temperature | -25°C ~ 80°C |
| Termination Style | Cable with Connector |
| Voltage - Supply | 10V ~ 36V |
| Material - Body | Polybutylene Terephthalate (PBT) |
| Sensor Type | Capacitive |
| Ingress Protection | IP65 |
| Indicator | LED |
