Quantity
Price
Total price
1
$9.7020
$9.7020
10
$7.7595
$77.5950
25
$7.1820
$179.5500
80
$6.2055
$496.4400
440
$5.8170
$2,559.4800
1200
$5.4390
$6,526.8000
| TYPE | DESCRIPTION |
| Mfr | Tamura |
| Series | L18PXXXD15 |
| Package | Tray |
| Product Status | ACTIVE |
| Package / Case | Module |
| Polarization | Bidirectional |
| Mounting Type | Through Hole |
| Output | Ratiometric, Voltage |
| Operating Temperature | -30°C ~ 80°C |
| Voltage - Supply | ±12V ~ 15V |
| Response Time | 5µs |
| Sensor Type | Hall Effect, Open Loop |
| Linearity | ±1% |
| For Measuring | AC/DC |
| Current - Supply (Max) | 18mA |
| Current - Sensing | 5A |
| Number of Channels | 1 |
