Quantity
Price
Total price
1
$18.1755
$18.1755
10
$14.3850
$143.8500
25
$13.6290
$340.7250
200
$11.7390
$2,347.8000
600
$10.9830
$6,589.8000
1000
$10.4160
$10,416.0000
| TYPE | DESCRIPTION |
| Mfr | Tamura |
| Series | L37S S05 |
| Package | Tray |
| Product Status | ACTIVE |
| Package / Case | Module, Single Pass Through |
| Polarization | Bidirectional |
| Mounting Type | Chassis Mount |
| Output | Ratiometric, Voltage |
| Frequency | DC ~ 50kHz |
| Operating Temperature | -40°C ~ 85°C |
| Voltage - Supply | 4.75V ~ 5.25V |
| Response Time | 5µs |
| Sensor Type | Hall Effect, Open Loop |
| Linearity | ±1% |
| For Measuring | DC |
| Current - Supply (Max) | 20mA |
| Current - Sensing | 50A |
| Number of Channels | 1 |
