Quantity
Price
Total price
1
$62.3070
$62.3070
10
$52.4685
$524.6850
30
$49.1820
$1,475.4600
90
$47.5440
$4,278.9600
| TYPE | DESCRIPTION |
| Mfr | Tamura |
| Series | L40S D15 |
| Package | Tray |
| Product Status | ACTIVE |
| Package / Case | Module |
| Polarization | Bidirectional |
| Mounting Type | Chassis Mount |
| Output | Ratiometric, Voltage |
| Frequency | DC ~ 25kHz |
| Operating Temperature | -40°C ~ 105°C |
| Voltage - Supply | ±12V ~ 15V |
| Response Time | 5µs |
| Sensor Type | Hall Effect, Open Loop |
| Linearity | ±0.1% |
| For Measuring | AC/DC |
| Current - Supply (Max) | 25mA |
| Current - Sensing | 1500A |
| Number of Channels | 1 |
