Quantity
Price
Total price
24
$56.9940
$1,367.8560
| TYPE | DESCRIPTION |
| Mfr | LEM USA, Inc. |
| Series | LA |
| Package | Bulk |
| Product Status | ACTIVE |
| Package / Case | Module |
| Polarization | Bidirectional |
| Mounting Type | Chassis Mount |
| Frequency | DC ~ 100kHz |
| Accuracy | ±0.65% |
| Operating Temperature | -40°C ~ 85°C |
| Voltage - Supply | 12V ~ 15V |
| Response Time | 1µs |
| Sensor Type | Hall Effect, Closed Loop |
| Linearity | ±0.15% |
| For Measuring | AC/DC |
| Current - Supply (Max) | 16mA |
| Current - Sensing | 200A |
| Number of Channels | 1 |
