Quantity
Price
Total price
1
$23.5200
$23.5200
10
$19.6035
$196.0350
25
$17.3565
$433.9125
200
$16.8000
$3,360.0000
600
$15.6765
$9,405.9000
| TYPE | DESCRIPTION |
| Mfr | Tamura |
| Series | LA37S S05K |
| Package | Tray |
| Product Status | ACTIVE |
| Package / Case | Module, Single Pass Through |
| Sensitivity | 12.5mV/A |
| Mounting Type | Chassis Mount |
| Output | Analog Voltage |
| Frequency | 100kHz |
| Accuracy | ±1.8% |
| Operating Temperature | -40°C ~ 105°C |
| Voltage - Supply | 4.5V ~ 5.5V |
| Response Time | 3.5µs |
| Sensor Type | Open Loop |
| Linearity | ±0.5% |
| For Measuring | DC |
| Current - Supply (Max) | 23mA |
| Current - Sensing | 50A |
| Number of Channels | 1 |
