Quantity
Price
Total price
1
$1.9425
$1.9425
10
$1.4910
$14.9100
25
$1.2495
$31.2375
50
$1.2180
$60.9000
100
$1.1025
$110.2500
500
$0.9660
$483.0000
| TYPE | DESCRIPTION |
| Mfr | Texas Instruments |
| Series | - |
| Package | Cut Tape (CT) |
| Product Status | OBSOLETE |
| Package / Case | SC-74A, SOT-753 |
| Output Type | Push-Pull |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Output | Active High |
| Accuracy | ±3°C |
| Operating Temperature | -55°C ~ 125°C |
| Current - Supply | 16µA |
| Switching Temperature | 0°C |
| Supplier Device Package | SOT-23-5 |
| Output Function | UnderTemp |
| Trip Temperature Threshold | Cold |
| Selectable Hysteresis | Yes |
| Voltage - Supply | 2.7 V ~ 5.5 V |
