Quantity
Price
Total price
90
$31.6575
$2,849.1750
| TYPE | DESCRIPTION |
| Mfr | LEM USA, Inc. |
| Series | LWSR |
| Package | Bulk |
| Product Status | ACTIVE |
| Package / Case | Module, Single Pass Through |
| Polarization | Unidirectional |
| Sensitivity | 3.0125mV/A |
| Mounting Type | Through Hole |
| Output | Voltage |
| Frequency | DC ~ 200kHz |
| Accuracy | ±0.8% |
| Operating Temperature | -40°C ~ 105°C |
| Voltage - Supply | 4.75V ~ 5.25V |
| Response Time | 2µs |
| Sensor Type | Hall Effect, Closed Loop |
| Linearity | ±0.15% |
| For Measuring | AC/DC |
| Current - Sensing | 250A |
| Number of Channels | 1 |
