Quantity
Price
Total price
1
$124.9500
$124.9500
| TYPE | DESCRIPTION |
| Mfr | Banner Engineering |
| Series | M18 |
| Package | Bulk |
| Product Status | ACTIVE |
| Adjustment Type | Adjustable, Potentiometer |
| Sensing Distance | 24.61' (7.5m) |
| Sensing Method | Retroreflective |
| Operating Temperature | -40°C ~ 70°C |
| Output Configuration | PNP |
| Voltage - Supply | 10V ~ 30V |
| Response Time | 1.5ms, 1ms |
| Ingress Protection | IEC 60529 IP67, IP68, IP69K |
| Cable Length | 78.74" (2m) |
| Connection Method | Cable |
| Light Source | Red LED |
