Quantity
Price
Total price
1
$164.8500
$164.8500
| TYPE | DESCRIPTION |
| Mfr | Banner Engineering |
| Series | M18 |
| Package | Bulk |
| Product Status | ACTIVE |
| Sensing Distance | 78.740" (2m) |
| Sensing Method | Retroreflective |
| Operating Temperature | -40°C ~ 70°C |
| Output Configuration | NPN - Dark-ON/Light-ON |
| Voltage - Supply | 10V ~ 30V |
| Response Time | 1.5ms, 3ms |
| Ingress Protection | NEMA 6P, IP69K |
| Cable Length | 78.74" (2m) |
| Connection Method | Cable |
| Light Source | Infrared (950nm) |
