Quantity
Price
Total price
1
$9.6390
$9.6390
10
$8.7150
$87.1500
50
$8.3055
$415.2750
100
$7.2135
$721.3500
250
$6.8880
$1,722.0000
500
$6.2790
$3,139.5000
1000
$5.4705
$5,470.5000
| TYPE | DESCRIPTION |
| Mfr | Maxim Integrated / Analog Devices |
| Series | - |
| Package | Tube |
| Product Status | ACTIVE |
| Features | Bi-Directional, Break-Before-Make, T-Switch Configuration |
| Package / Case | 16-SOIC (0.154", 3.90mm Width) |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Operating Temperature | -40°C ~ 85°C (TA) |
| Applications | Video |
| On-State Resistance (Max) | 20Ohm |
| -3db Bandwidth | 300MHz |
| Supplier Device Package | 16-SOIC |
| Voltage - Supply, Single (V+) | 2.7V ~ 12V |
| Voltage - Supply, Dual (V±) | ±2.7V ~ 6V |
| Switch Circuit | SPDT |
| Multiplexer/Demultiplexer Circuit | 2:1 |
| Number of Channels | 2 |
