Quantity
Price
Total price
185
$1.7010
$314.6850
| TYPE | DESCRIPTION |
| Mfr | Maxim Integrated / Analog Devices |
| Series | - |
| Package | Bulk |
| Product Status | ACTIVE |
| Features | Delta Select Inputs |
| Package / Case | SOT-23-6 |
| Output Type | Push-Pull |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Output | Active High |
| Accuracy | ±4°C |
| Operating Temperature | -40°C ~ 125°C |
| Current - Supply | 40µA |
| Switching Temperature | 115°C |
| Current - Output (Max) | 20mA |
| Supplier Device Package | SOT-23-6 |
| Output Function | OverTemp, Warn |
| Trip Temperature Threshold | Hot |
| Selectable Hysteresis | Yes |
| Voltage - Supply | 2.5 V ~ 5.5 V |
