Quantity
Price
Total price
1
$3.3810
$3.3810
10
$2.7510
$27.5100
25
$2.2365
$55.9125
50
$2.0790
$103.9500
100
$1.9740
$197.4000
500
$1.6590
$829.5000
1000
$1.5540
$1,554.0000
5000
$1.4595
$7,297.5000
| TYPE | DESCRIPTION |
| Mfr | Maxim Integrated / Analog Devices |
| Series | - |
| Package | Tube |
| Product Status | ACTIVE |
| Features | Output Switch, Programmable Limit, Shutdown Mode |
| Package / Case | 8-SOIC (0.154", 3.90mm Width) |
| Output Type | I2C |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Operating Temperature | -55°C ~ 125°C |
| Voltage - Supply | 3V ~ 5.5V |
| Sensor Type | Digital, Local |
| Resolution | 9 b |
| Supplier Device Package | 8-SOIC |
| Test Condition | -25°C ~ 100°C (-55°C ~ 125°C) |
| Accuracy - Highest (Lowest) | ±2°C (±3°C) |
| Sensing Temperature - Local | -55°C ~ 125°C |
