Quantity
Price
Total price
3000
$4.3260
$12,978.0000
| TYPE | DESCRIPTION |
| Mfr | Melexis |
| Series | - |
| Package | Tape & Reel (TR) |
| Product Status | ACTIVE |
| Package / Case | 8-SOIC (0.154", 3.90mm Width) |
| Polarization | Bidirectional |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Output | Digital |
| Accuracy | ±5% |
| Operating Temperature | -40°C ~ 125°C |
| Voltage - Supply | 4.5V ~ 18V |
| Sensor Type | Hall Effect |
| Linearity | ±0.015% |
| For Measuring | DC |
| Current - Supply (Max) | 21mA |
| Supplier Device Package | 8-SOIC |
| Grade | Automotive |
| Number of Channels | 1 |
| Qualification | AEC-Q100 |
