Quantity
Price
Total price
17
$19.0680
$324.1560
| TYPE | DESCRIPTION |
| Mfr | NXP Semiconductors |
| Series | - |
| Package | Bulk |
| Product Status | OBSOLETE |
| Features | Temperature Compensated |
| Package / Case | 8-SMD, Gull Wing, Top Port |
| Output Type | Wheatstone Bridge |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Output | 0 mV ~ 40 mV |
| Operating Pressure | 29.01PSI (200kPa) |
| Pressure Type | Absolute, Differential, Gauge |
| Operating Temperature | -40°C ~ 125°C |
| Voltage - Supply | 10V ~ 16V |
| Port Size | Male - 0.19" (4.83mm) Tube, Dual |
| Applications | Board Mount |
| Port Style | Barbed |
| Maximum Pressure | 58.02PSI (400kPa) |
