Quantity
Price
Total price
1
$129.0765
$129.0765
10
$107.5620
$1,075.6200
25
$103.9815
$2,599.5375
100
$100.3905
$10,039.0500
| TYPE | DESCRIPTION |
| Mfr | Pepperl+Fuchs |
| Series | - |
| Package | Box |
| Product Status | ACTIVE |
| Package / Case | Cylinder, Threaded - M12 |
| Output Type | PNP-NC/NO, 4-Wire |
| Sensing Distance | 0.315" (8mm) |
| Shielding | Unshielded |
| Operating Temperature | -25°C ~ 70°C |
| Termination Style | Connector |
| Voltage - Supply | 10V ~ 30V |
| Material - Body | Nickel-Plated Brass |
| Sensor Type | Inductive |
| Ingress Protection | IP67 |
| Indicator | LED |
