Quantity
Price
Total price
1
$167.4225
$167.4225
10
$151.7250
$1,517.2500
25
$146.4960
$3,662.4000
| TYPE | DESCRIPTION |
| Mfr | Pepperl+Fuchs |
| Series | - |
| Package | Box |
| Product Status | ACTIVE |
| Package / Case | Cylinder, Threaded - M18 |
| Output Type | PNP-NO, 3-Wire |
| Sensing Distance | 0.394" (10mm) |
| Shielding | Unshielded |
| Operating Temperature | -25°C ~ 70°C |
| Termination Style | Connector |
| Voltage - Supply | 10V ~ 30V |
| Material - Body | Stainless Steel |
| Sensor Type | Inductive |
| Ingress Protection | IP67 |
| Indicator | LED |
