Quantity
Price
Total price
1
$245.8680
$245.8680
10
$225.3825
$2,253.8250
| TYPE | DESCRIPTION |
| Mfr | Pepperl+Fuchs |
| Series | - |
| Package | Box |
| Product Status | ACTIVE |
| Package / Case | Cylinder, Threaded - M12 |
| Output Type | SCR-NO, 2-Wire |
| Sensing Distance | 0.079" (2mm) |
| Shielding | Unshielded |
| Operating Temperature | -25°C ~ 70°C |
| Termination Style | Connector |
| Voltage - Supply | 20 VAC ~ 250 VAC, 20 VDC ~ 300 VDC |
| Material - Body | Stainless Steel |
| Sensor Type | Inductive |
| Ingress Protection | IP67, IP68, IP69K |
| Indicator | LED |
