Quantity
Price
Total price
1
$9.2820
$9.2820
100
$8.5890
$858.9000
250
$8.2845
$2,071.1250
500
$7.9695
$3,984.7500
1000
$7.6965
$7,696.5000
| TYPE | DESCRIPTION |
| Mfr | TT Electronics / Optek Technology |
| Series | OPB350 |
| Package | Bulk |
| Product Status | ACTIVE |
| Package / Case | Module, Pre-Wired |
| Sensing Distance | 0.063" (1.6mm) |
| Sensing Method | Liquid |
| Mounting Type | Chassis Mount |
| Operating Temperature | -40°C ~ 85°C |
| Output Configuration | Phototransistor |
| Current - Collector (Ic) (Max) | 50 mA |
| Voltage - Collector Emitter Breakdown (Max) | 30 V |
| Current - DC Forward (If) (Max) | 50 mA |
