Quantity
Price
Total price
1
$6.8460
$6.8460
100
$6.3840
$638.4000
250
$6.1530
$1,538.2500
500
$5.9220
$2,961.0000
1000
$5.7330
$5,733.0000
| TYPE | DESCRIPTION |
| Mfr | TT Electronics / Optek Technology |
| Series | Photologic® |
| Package | Bulk |
| Product Status | ACTIVE |
| Package / Case | Module, Wire Leads |
| Sensing Distance | 0.125" (3.18mm) |
| Sensing Method | Through-Beam |
| Mounting Type | Chassis Mount |
| Operating Temperature | -40°C ~ 70°C |
| Output Configuration | Totem Pole, Inverted |
| Voltage - Supply | 4.75V ~ 5.25V |
| Response Time | 70ns |
| Current - Supply | 15 mA |
