Quantity
Price
Total price
1
$324.1455
$324.1455
| TYPE | DESCRIPTION |
| Mfr | Endress+Hauser |
| Series | Cerabar PMC11 |
| Package | Box |
| Product Status | ACTIVE |
| Package / Case | Cylinder, Threaded |
| Output Type | Analog Current |
| Output | 4 mA ~ 20 mA |
| Operating Pressure | -5.8PSI ~ 5.8PSI (-40kPa ~ 40kPa) |
| Pressure Type | Gauge |
| Accuracy | ±0.5% |
| Operating Temperature | -40°C ~ 70°C (TA) |
| Termination Style | Connector |
| Voltage - Supply | 10V ~ 30V |
| Port Size | Male - 1/2" (12.7mm) NPT |
| Applications | Industrial Automation |
| Port Style | Threaded |
| Maximum Pressure | 116.03PSI (800kPa) |
