Quantity
Price
Total price
1
$185.3250
$185.3250
| TYPE | DESCRIPTION |
| Mfr | ifm Efector |
| Series | - |
| Package | Box |
| Product Status | ACTIVE |
| Package / Case | Cylinder, Threaded |
| Output Type | NPN/PNP-NC/NO |
| Operating Pressure | -14.5 ~ 145.04PSI (-100 ~ 1000kPa) |
| Accuracy | ±0.5% |
| Operating Temperature | -40°C ~ 90°C |
| Termination Style | M12, 4 Pin |
| Voltage - Supply | 18V ~ 30V |
| Port Size | Male - 1/4" (6.35mm) NPT |
| Applications | Industrial Automation |
| Port Style | Threaded |
| Maximum Pressure | 362.59PSI (2500kPa) |
