Quantity
Price
Total price
1
$371.7000
$371.7000
| TYPE | DESCRIPTION |
| Mfr | Banner Engineering |
| Series | QMH26 |
| Package | Bulk |
| Product Status | ACTIVE |
| Adjustment Type | Adjustable |
| Sensing Distance | 15.748" (400mm) |
| Sensing Method | Background Suppression |
| Operating Temperature | -30°C ~ 70°C |
| Output Configuration | NPN - Dark-ON/Light-ON |
| Voltage - Supply | 10V ~ 30V |
| Response Time | 500µs |
| Ingress Protection | IP69 |
| Cable Length | 196.85" (5m) |
| Connection Method | Cable |
| Light Source | Red (620nm) |
