Quantity
Price
Total price
1
$94.5000
$94.5000
| TYPE | DESCRIPTION |
| Mfr | Banner Engineering |
| Series | QS18 |
| Package | Bulk |
| Product Status | ACTIVE |
| Adjustment Type | Adjustable, Potentiometer |
| Sensing Method | Convergent |
| Operating Temperature | -20°C ~ 70°C |
| Output Configuration | PNP - Dark-ON/Light-ON |
| Voltage - Supply | 10V ~ 30V |
| Response Time | 600µs |
| Ingress Protection | NEMA 6, IP67 |
| Cable Length | 5.906" (150.00mm) |
| Connection Method | Connector, M12 |
| Light Source | Red (630nm) |
