Quantity
Price
Total price
1
$145.9500
$145.9500
| TYPE | DESCRIPTION |
| Mfr | Banner Engineering |
| Series | S30 |
| Package | Bulk |
| Product Status | ACTIVE |
| Sensing Distance | 15.748" (400mm) |
| Sensing Method | Fixed-Field |
| Operating Temperature | -40°C ~ 70°C |
| Output Configuration | PNP - Dark-ON/Light-ON |
| Voltage - Supply | 10V ~ 30V |
| Response Time | 3ms |
| Ingress Protection | IP67, NEMA 6P |
| Cable Length | 78.74" (2m) |
| Connection Method | Cable |
| Light Source | Infrared LED |
