Quantity
Price
Total price
1
$9.8595
$9.8595
10
$8.3580
$83.5800
50
$7.4340
$371.7000
100
$7.0875
$708.7500
250
$6.6570
$1,664.2500
500
$6.3105
$3,155.2500
| TYPE | DESCRIPTION |
| Mfr | ANYSOLAR |
| Series | IXOLAR™ |
| Package | Bulk |
| Product Status | ACTIVE |
| Package / Case | Cells |
| Size / Dimension | 1.65" L x 1.38" W x 0.08" H (42.0mm x 35.0mm x 2.0mm) |
| Type | Monocrystalline |
| Operating Temperature | -40°C ~ 90°C |
| Voltage @ Pmpp | 5.58 V |
| Current @ Pmpp | 43.9 mA |
| Voltage - Open Circuit | 6.91 V |
| Current - Short Circuit (Isc) | 46.7 mA |
| Power (Watts) - Max | 245 mW |
